Ельфи і гноми

З того дня, коли на небі вперше засяяло сонце, життя на землі стало веселішим. Всі люди мирно працювали на своїх ланах, всі були задоволені, ніхто не хотів стати багатшим і шляхетнішим за іншого. В ті часи, боги часто покидали Асгард і мандрували по світу. Вони навчили людей копати землю і видобувати з неї руду, а також зробили для них першу шаповальню, перший молот та перші клещи, за допомогою яких, потім виготовили інші знаряддя та інструменти. Тоді не було війн, крадіжок і злочинів. В горах видобували багато золота, але його не накопичували, а робили з нього посуд - от чому це століття називають золотим.

Одного разу, копаючись у землі в пошуках залізної руди, Одін, Вілі, та Ве знайшли черв'яків, які завелись у м'ясі Іміра. Дивлячись на ці незграбні істоти, боги мимоволі задумались.

- Що нам з ними робити брати? - вимовив Ве. - Ми вже заселили весь світ, і ці черв'яки нікому не потрібні. Може їх просто знищити?

- Ти помиляєшся, - сказав Одін. - Ми заселили тільки поверхню землі, але забули про її надра. Давайте краще зробимо з них маленьких людей-гномів або чорних ельфів і дамо їм у володіння підземне царство, яке буде називатися Свартальфахейм, тобто країна чорних ельфів.

- А якщо їм набридне жити там, і вони захочуть піднятися нагору, до сонця? - запитав Вілі.

- Не бійся брате, - відповів Одін. - Я зроблю так, щоб сонячні проміні перетворювали їх на каміння. Тоді їм прийдеться завжди жити під землею.

- Я згоден з тобою, - сказав Ве. - Але ми забули не тільки про надра - ми забули про повітря. Давайте одних черв'яків в чорних ельфів, або гномів, як сказав Одін, а інших - в світлих ельфів, і заселимо їх у повітря між землею і Асгардом, в Льесальфахеймі, або в країні світлих ельфів.

Решта богів погодилася з ним. Так з'явились в світі ельфи і гноми, і дві нові країни: Свартальфахейм и Льесальфахейм. Чорні ельфи, яких зазвичай називають гномами, незабаром стали досвідченими майстрами. Ніхто у світі не міг краще за них обробляти коштовні каміння і метали, і, як ви ще дізнаєтесь потім, самі боги часто звертались до них за допомогою. В той час, як їхні брати працювали у надрах землі, світлі ельфи працювали на її поверхні. Вони навчились вирощувати найгарніші і ароматні квіти, і с тих пір, кожен рік покривають ними землю, щоб вона стала ще краще і гарніше.

Мундільфері і його діти Норни