Давним-давно, десятки століть тому, Скандинавський півострів був диким і суворим краєм. Скелясті береги, порізані вузькими затоками, гори, вкриті вічними снігами, густі непролазні ліси, бурхливі ріки, численні озера і болота - такою була Давня Скандинавія. Сміливі, сильні, войовничі племена, що населяли її створили барвисті міфічні історії і перекази. В них розповідалось про створення світу, про вічну боротьбу богів-асів з велетнями-грімтурсенами, про великі битви, перемоги і поразки богів і їх супротивників. Через багато років, ці історії були складені в цикли, які називались сагами. Читаючи ці історії, спочатку здається, що скандинавські боги схожі на людей. Але, якщо дуже уважно слідкувати за подіями, то стає зрозумілим, що це не так. Між богами та людьми набагато більше різного, ніж спільного. А може спільного немає взагалі? Чи воно суто зовнішнє?

Головне божество скандинавів, голова північно германського пантеону - могутній і загадковий бог Одін. Одін розподіляє перемоги і поразки вікінгів, коли вони б'ються. Загиблих у боротьбі, він приймає у Валгаллі - у чертогу вбитих, де воїни проводять час у застіллях і боях. Час від часу, Одін виводить своїх підданих на полювання, де разом з ними мчить по небу. Цей сюжет дав початок, так званого "Дикого Полювання" - повір'я поширеного в Середні віки по всій Европі.

Інший цікавий персонаж скандинавської міфології - бог-ошуканець Локі. Він самий підступний і виверткий з всіх богів, який в своїх інтересах часто підводить своїх братів, але іноді допомагає їм.

В цілому, скандинавська міфологія робить підвищене враження. Ймовірно, що вона належала суворим і мужнім людям, які не боялися дивитися смерті в обличчя. Весь хід веде до загибелі світу, і всі учасники це знають, але чесно і стійко виконують свій обов'язок. Подібний світогляд був викликаний образом життя і соціальним становищем скандинавських князів-ярлів, їх дружинників, поетів-скальдів. Щоб підтримати своє високе суспільне становище, вікінг-воїн повинен був без страху кидатися назустріч небезпеці, іноді, за відомо знаючи, що це призведе до його загибелі. Весь стрій скандинавської міфології закликаний ствердити його в рішучості не відступати, і виконувати свій обов'язок. Таким чином, скандинавська міфологія, плоть від плоті тих суворих умов, де жили ті люди, що створили її.