Викрадення Мйольніра

Більше трьох років бився Тор з велетнями на східних кордонах Мітгарду. Грімтурсенів було дуже багато, але бог грому стрімко носився над хмарами, з'являючись то тут, то там, вражав їх одного за одним своїм молотом. Врешті решт, не витримавши боротьби з погрозливим Асом, велетні відступили назад в Йотунхейм, щоб зібратися з силами.

Вирішивши, що може спокійно перепочити, Тор розпріг колісницю, а сам розтягнувся на землі, положив Мйольнір під голову, і міцно заснув. Прокинувшись на світанку, бог грому одразу потягнувся за молотом, але не знайшов його. Гнів могутнього Аса був жахливим. Він порвав на собі бороду і так тупотів ногами, що земля тряслася під ним. Потім він запряг в колісницю своїх козлів Тангіоста і Тангрізніра, і відправився в Асгард, щоб сповістити богам про втрату молота. Однак по дорозі, йому стало соромно, що він так безглуздо втратив зброю, і він вирішив зізнатися тільки Локі.

Вислухавши Тора, він покачав головою і відповів: - Твій молот, могли вкрасти тільки велетні, отже, треба шукати у них. Я полечу до них і з'ясую в чому справа.

- Ти правий - погодився Тор.

Локі якомога швидше полетів в країну велетнів. Першим, він побачив там шляхетного князя Йотунхейма - велетня Тріма. Він сидів на горі і побачивши Аса, спитав.

- Як справи в країні богів.

- Не дуже добре, Трім, - у Тора пропав молот. Ти не знаєш, хто його взяв?

- Ха-ха-ха! - захихотав Трім. - Як мені не знати, коли я сам його вкрав! Я міг би вбити Тора, коли він спав, але не хочу споритися з Асами, і готовий повернути Мйольнір, якщо вони видадуть за мене заміж прекрасну Фрейю.

- Де ж ти сховав молот? - продовжував Локі.

- Молот, Локі? - знову засміявся Трім, який по голосу впізнав бога вогню. - Молот лежить глибоко під землею, і тобі його не дістати.

Дізнавшись все, що було потрібно, Локі повернувся до країни асів.

- Молот у Тріма, і він не хоче віддавати його, поки ми не дамо йому в дружини Фрейю.

- Нам потрібно зібрати нараду богів, - сказав Локі. - Може ми разом щось придумаємо. Тор пішов збирати асів.

Почувши про зникнення молота, і вимогах Тріма, боги розлютились. Вони довго радились, але нічого не могли вигадати. Нарешті мудрий Хеймдалль встав з місця і сказав: - А чому б Тору не одягти жіноче вбрання і не піти замість Фрейі?

- Але ж Трім викриє обман, - заперечив йому Валі.

- Ні, - відповів Хеймдалль, - він нічого не викриє. Трім ніколи не бачив Фрейі і не знає, як вона виглядає. Одягнемо на Тора довгу сукню, щоб прикрити його ноги, накинемо фату, і вони не здогадаються, хто він.

- Ніколи я не одягну жіночу сукню! - скажено закричав Тор. - Якщо я зроблю це, ви будете потім глузувати з мене.

- Ти забуваєш, Тор, - заперечив йому Брагі - яка страшна небезпека зависла над нами. Ти хочеш, щоб велетні перебили нас твоїм молотом?

- Послухай Тор, - сказав Локі. - Хочеш, я теж одягну жіноче вбрання і піду з тобою під виглядом твоєї служниці?

Пропозиція Локі сподобалась богам, а особливо Тору. Боги направили гінця з звісткою, що Фрейя скоро буде.

Велетень дуже зрадів. Очікуючи наречену він закликав багато гостей і влаштував розкішний пір. Незабаром показався Тор, в сукні і фаті, а за ним Локі, під виглядом служниці. Трім вибіг їм назустріч. Він взяв за руку наречену і урочисто завів в замок, і посадив біля себе за стіл.

Бог грому любив попоїсти і до того ж зголоднів в дорозі. Він проковтнув цілого бика і запив це бочонком меду.

- Ніколи в житті я не бачив, щоб дівчина так їла! - з подивом сказав Трім.

- О, Трім, - зашепотів йому Локі, - воскуючи по тобі, вона не їла і не пила сім днів.

Трім зрадів ще більше, і захотів вже поцілувати свою наречену, але побачив крізь фату гарящі очі Тора, і відскочив назад. - У жодної дівчини я не бачив таких страшних очей! - запинаючись проговорив він.

- Заспокойся Трім, - знову зашепотів Локі. - Сім довгих днів, вона плакала, воскуючи по тобі, от вони і почервоніли.

Почувши, що вона так сильно його любить, велетень зрадів. Він вийшов з за столу і послав свою сестру за молотом.

Дівчина виконала наказ брата, і принісши молот, положила його на коліна Тора. В одну мить, Тор схопив його і скинув свою сукню.

Прийшовши до тями, велетні кинулися геть, але було пізно: Мйольнір настигав їх всюди, і, вражені, вони один за одним мертвими падали на землю. Така ж сама доля постигла Тріма.

Так повернув собі молот Тор, а весь світ був врятований від великої небезпеки. З тих пір пройшло багато років, але ї до цього часу, не може забути бог грому, як колись він занадто багато спав, а потім ходив в жіночому вбранні, і не любить, коли йому про це нагадують.

Викрадення Ідун